Znovuzrození projektu Vlajkonoši CZ?

vlajkonosProjekt Vlajkonoši.cz, který se před pár lety formoval potažmo i stále snaží formovat okolo fanouškovské iniciativy supporters.cz (rubrika), si dával za cíl i přes vzájemnou klubovou rivalitu sjednotit fanouškovské tábory napříč celou Českou republikou a vytvořit tak primárně aktivní a početný fanouškovský support (včetně ultras aktivit) na zápasech České fotbalové reprezentace, České fotbalové reprezentace do 21 let a zároveň vytvořit oficiální fanouškovské uskupení (skládající se ze zástupců jednotlivých klubových táborů), které by se potencionálně mohlo stát právoplatným partnerem pro jednáním s Fotbalovou asociací ČR, tedy zastupovat zájmy fanoušků a s mottem „Vlajkonoši povstaňte“, navrátit tak fotbal alespoň z části do jejich rukou.

I přestože se projekt v očích některých českých fans táborů zalíbil a zanechal za sebou světlou naději, po pár měsících (ne)existence se Vlajkonoši CZ začali potýkat s několika otázkami a problémy, které bylo potřeba řešit. I přes všechna úskalí, se kterými se projekt Vlajkonoši CZ snažil vypořádat, poměrně nadále fungoval slušný informační servis ze strany samotných iniciátorů tohoto projektu až do doby, kdy začali Vlajkonoši CZ na své aktivitě stagnovat.

vlajkonoši

Nejen v poslední době se na různých, převážně fans diskuzních fórech objevují lidé, kterým osud projektu Vlajkonoši CZ nepřijde lhostejný a snaží se svou iniciativou projekt znovuzrodit. České sportovně-reprezentační prostředí si své organizované a aktivní fanoušky-ultras bezesporu zaslouží, a to nejen ve fotbale. Jen je nutné, aby si tyto aktivity pod svá křídla vzali odpovědní a kompetentní fanoušci, ultras a zkultivovali tak české reprezentační sportovní (fotbalové) prostředí podle norem aktivních fanoušků. Vlajkonoši na zápase U21 v Jablonci.